Degreaser: udhëzues për pastrim praktik në shtëpi

Degreaser: udhëzues për pastrim praktik në shtëpi
James Jennings

A i dini tashmë vetitë e degreaserit? Produkti mund të jetë një aleat në heqjen e yndyrës në kuzhinën tuaj.

Ne paraqesim, në temat e mëposhtme, një udhëzues për t'ju ndihmuar të përdorni degreaser në një mënyrë të thjeshtë në pastrimin e përditshëm.

Çfarë a përdoret degreaser?

A i njihni ato yndyrna që janë më të vështira për t'u hequr, kur tiganët dhe enët, soba, madje edhe muret dhe dyshemeja e kuzhinës mbeten me një shtresë të trashë papastërtie? Nuk keni pse të vuani gjatë pastrimit, me një produkt të përshtatshëm mund të hiqni yndyrat pa shumë përpjekje.

Shiko gjithashtu: Si të pastroni dyshemenë prej druri

Degreaser ka një formulë që eliminon yndyrnat shtazore dhe bimore, duke e bërë pastrimin më të lehtë.

Shiko gjithashtu: Ndryshku: çfarë është, si të shpëtojmë prej tij dhe si ta shmangim atë

0>Si lavastoviljet tradicionale Ypê, të cilat tashmë i njihni, ashtu edhe larëset e koncentruar me xhel Ypê kanë një fuqi të lartë degraduese

Ku të përdorni degreaserin?

Ju mund ta përdorni degreaserin në enë dhe sipërfaqet e ndotura me yndyrë. Për shembull, produkti përdoret për pjekjen e tiganëve dhe gjithashtu për pastrimin e sobave, tavaneve, mureve dhe dyshemeve.

Kur blini, zgjidhni një degreasues që i përshtatet nevojave tuaja. Mundësisht, blini një produkt që funksionon për disa sipërfaqe të ndryshme. Prandaj, lexoni udhëzimet në etiketë përpara se të zgjidhni tuajin.

Dhe ku nuk mund të përdorni degreaser? Shmangni përdorimin e produktit në dysheme druri ose tavane, pasi kjo mund të dëmtojësipërfaqe. Nëse keni nevojë të hiqni yndyrat, përdorni një leckë të lagur në ujë të ngrohtë me pak detergjent.

Lexoni gjithashtu: Si të pastroni dyshemetë prej druri

Si të përdorni degreaser?

  • Para së gjithash, duhet të lexoni me kujdes udhëzimet për përdorim në etiketën e produktit.
  • Vishni doreza mbrojtëse për të shmangur reaksionet alergjike.
  • Aplikoni degreaserin mbi zonën që do të pastroni dhe lëreni të veprojë për disa minuta.
  • Më pas hiqeni produktin dhe përfundoni duke përdorur një leckë të lagur me ujë të ngrohtë.
  • Nëse yndyra nuk hiqet plotësisht në provën e parë, aplikoni degreaser përsëri.

A e keni provuar linjën shumëfunksionale Ypê? Pesë versione, pesë zgjidhje – duke përfshirë versionin me veprim ekstra kullues, klikoni këtu dhe mësoni më shumë

A funksionon degreaser i bërë në shtëpi?

Ju mund të gjeni shumë receta për produkte të mrekullueshme shtëpiake në internet, por duhet të keni kujdes. Trajtimi i kimikateve në shtëpi është i rrezikshëm, pasi praktika kërkon një mjedis të kontrolluar, pajisje mbrojtëse dhe njerëz me trajnim adekuat.

Për këtë arsye, nuk është ide e mirë të përpiqeni të bëni vetë degreaser duke përdorur produkte pastrimi ose kimikatet , pasi disa reaksione kimike prodhojnë gazra helmues.

Një përzierje më e sigurt e bërë në shtëpi që funksionon për të hequr yndyrat është soda e bukës me uthull të bardhë. Në një tasi madh, përzieni 1 lugë gjelle sodë buke me 1 filxhan uthull të bardhë. Më pas aplikojeni në zonën e yndyrshme dhe lëreni të veprojë për disa minuta. Përfundoni me një leckë të zhytur në ujë të ngrohtë.

Por kini kujdes: përzierja e uthullës dhe bikarbonatit duhet bërë në një tas të hapur. Kjo sepse, nëse i kombinoni në një enë të mbyllur, zgjerimi i gazrave të çliruar nga reaksioni kimik mund të shkaktojë një shpërthim.

Pëlqen përmbajtja? Pastaj shikoni gjithashtu udhëzuesin tonë të plotë mbi si të përdorni mjete për heqjen e njollave !
James Jennings
James Jennings
Jeremy Cruz është një autor, ekspert dhe entuziast i njohur i cili ia ka kushtuar karrierën e tij artit të pastrimit. Me një pasion të pamohueshëm për hapësirat pa njolla, Jeremy është bërë një burim i shkëlqyeshëm për këshilla pastrimi, mësime dhe mashtrime të jetës. Nëpërmjet blogut të tij, ai synon të thjeshtojë procesin e pastrimit dhe të fuqizojë individët që t'i transformojnë shtëpitë e tyre në strehë me gaz. Duke u mbështetur nga përvoja dhe njohuritë e tij të gjera, Jeremy ndan këshilla praktike për pastrimin, organizimin dhe krijimin e rutinave efikase të pastrimit. Ekspertiza e tij shtrihet gjithashtu në zgjidhjet e pastrimit miqësore me mjedisin, duke u ofruar lexuesve alternativa të qëndrueshme që i japin përparësi pastërtisë dhe ruajtjes së mjedisit. Krahas artikujve të tij informues, Jeremy ofron përmbajtje tërheqëse që eksploron rëndësinë e mbajtjes së një mjedisi të pastër dhe ndikimin pozitiv që mund të ketë në mirëqenien e përgjithshme. Nëpërmjet rrëfimit të tij të rrëfyer dhe anekdotave të ngjashme, ai lidhet me lexuesit në një nivel personal, duke e bërë pastrimin një përvojë të këndshme dhe shpërblyese. Me një komunitet në rritje të frymëzuar nga njohuritë e tij, Jeremy Cruz vazhdon të jetë një zë i besuar në botën e pastrimit, transformimit të shtëpive dhe jetës, një postim në blog në të njëjtën kohë.