Si të hiqni njollën me shkumësa nga muri

Si të hiqni njollën me shkumësa nga muri
James Jennings

Nëse doni të dini se si të hiqni njollat ​​me shkumësa nga një mur, ka shumë të ngjarë që në shtëpinë tuaj të ketë një artist fëmijë nxënës. Mos u pikëllo! Mund të pastroni muret e gërvishtura dhe gjithashtu të pajtoni frymën krijuese të të vegjëlve me pastrimin e shtëpisë.

Në temat e mëposhtme do të gjeni hap pas hapi për pastrimin e gërvishtjeve në mure dhe gjithashtu këshilla për të parandaluar shfaqjen e gërvishtjeve të reja në vende të padëshiruara.

Çfarë është e mirë për të hequr njollat ​​me shkumësa nga muret?

Ju mund të hiqni njollat ​​e shkumësave nga muret e shtëpisë tuaj me materialet dhe produktet e mëposhtme :

 • Detergjent
 • Me shumë përdorime
 • Sodë buke
 • Ujë të ngrohtë
 • Sfungjer
 • Pëlhurë
 • Tasi

Si të hiqni njollat ​​e shkumësave nga muri hap pas hapi

Shikoni mësimet praktike për të hequr njollat ​​me shkumësa nga muri juaj, në dy situata

Shiko gjithashtu: Si të shpëtojmë nga morrat e pëllumbave në dhomën e gjumit

Si të hiqni një njollë shkumës nga një mur i lyer

 • Rrëshqitni pak detergjent ose pastrues të gjithanshëm mbi një leckë ose anën e butë të një sfungjeri.
 • Fërkojeni të gjithë zonën e njollosur, duke pasur kujdes që të mos përdorni shumë forcë.
 • Hiqni shkumën e tepërt duke përdorur një leckë të lagur.

Nëse preferoni, mund të përdorni gjithashtu në vend të detergjentit ose për shumë qëllime, një tretësirë ​​e 3 lugë gjelle sodë buke e holluar në 500 ml ujë të ngrohtë.

Shiko gjithashtu: Si të organizoni një dhomë të vogël: 7 këshilla krijuese

Si të hiqni njollën me shkumësa nga muri i njëdru

 • Lageni një leckë dhe shtoni disa pika detergjent.
 • Fërkojeni leckën mbi zonën me gërvishtje shkumësa, derisa të hiqet gjithçka.
 • Përfundoni me hekurosja e një lecke të lagur.

4 këshilla për të shmangur njollat ​​me shkumësa në mur

Si të parandaloni që pasioni i fëmijëve për vizatimin dhe eksplorimin të përfundojë duke njollosur muret tuaja dhe duke rritur kohën e nevojshme për pastrimi? Shikoni disa këshilla për të pasur mure të pastra pa penguar frymën krijuese të të vegjëlve:

1. Vendosni një dërrasë të zezë në mur, për ta përdorur si pëlhurë vizatimi.

2. Vendosni në mur një letër ngjitëse për lyerje, e cila mund të blihet në dyqanet e shkrimit.

3. Dhe pse të mos kombinoni me fëmijën përdorimin e një hapësire në mur për t'i dhënë fryrje krijimtarisë? Kufizoni një hapësirë ​​në mur, mundësisht në dhomën e gjumit, për t'u përdorur si ekran.

4. Lyerja e murit me bojë që lahet e bën pastrimin më të lehtë, duke shmangur njollat ​​e llojeve të ndryshme.

Pëlqen përmbajtja? Pastaj shikoni gjithashtu,

si të heqni njollat nga pllaka porcelani !
James Jennings
James Jennings
Jeremy Cruz është një autor, ekspert dhe entuziast i njohur i cili ia ka kushtuar karrierën e tij artit të pastrimit. Me një pasion të pamohueshëm për hapësirat pa njolla, Jeremy është bërë një burim i shkëlqyeshëm për këshilla pastrimi, mësime dhe mashtrime të jetës. Nëpërmjet blogut të tij, ai synon të thjeshtojë procesin e pastrimit dhe të fuqizojë individët që t'i transformojnë shtëpitë e tyre në strehë me gaz. Duke u mbështetur nga përvoja dhe njohuritë e tij të gjera, Jeremy ndan këshilla praktike për pastrimin, organizimin dhe krijimin e rutinave efikase të pastrimit. Ekspertiza e tij shtrihet gjithashtu në zgjidhjet e pastrimit miqësore me mjedisin, duke u ofruar lexuesve alternativa të qëndrueshme që i japin përparësi pastërtisë dhe ruajtjes së mjedisit. Krahas artikujve të tij informues, Jeremy ofron përmbajtje tërheqëse që eksploron rëndësinë e mbajtjes së një mjedisi të pastër dhe ndikimin pozitiv që mund të ketë në mirëqenien e përgjithshme. Nëpërmjet rrëfimit të tij të rrëfyer dhe anekdotave të ngjashme, ai lidhet me lexuesit në një nivel personal, duke e bërë pastrimin një përvojë të këndshme dhe shpërblyese. Me një komunitet në rritje të frymëzuar nga njohuritë e tij, Jeremy Cruz vazhdon të jetë një zë i besuar në botën e pastrimit, transformimit të shtëpive dhe jetës, një postim në blog në të njëjtën kohë.