Si të lani dhe mirëmbani rrobat e dimrit

Si të lani dhe mirëmbani rrobat e dimrit
James Jennings

Tabela e përmbajtjes

Në dimër, është koha për të nxjerrë nga gardëroba palltot, pulovrat e leshta dhe shallet. Disa masa paraprake janë të rëndësishme për të ruajtur dhe pastruar disa pjesë më të rënda. Shikoni cilat janë ato:

Rrobat e leshta : lani leshin me dorë, me versionin tuaj të preferuar të një prej makinave tona larëse të lëngshme. Ju mund të zgjidhni midis Tixan Ypê, Ypê Power Act ose sapunit tradicional. Pavarësisht nga zgjedhja, ndiqni gjithmonë udhëzimet e larjes në etiketën e veshjes. Disa lloje të trikotazheve të leshta mund të tkurren kur lahen në ujë të nxehtë.

Kur thahen, mos i varni bluzat dhe palltot e leshta në litarin e rrobave, pasi ato priren të deformohen. Shtrojini rrobat në një sipërfaqe të sheshtë dhe në hije.

Lëkurë : Artikujt prej lëkure janë shumë delikate. Ato duhet të ruhen në varëse rrobash dhe, aq më mirë, në mbulesa të mbyllura, pasi drita dhe lagështia mund të ndryshojnë ngjyrën e pjesës. Jepini përparësi lëkurave sintetike, pasi ato janë më miqësore me natyrën.

Shiko gjithashtu: Zbutës: zbërthimi i dyshimeve kryesore!

Kur të afrohet i ftohti

Sapo të ndjeni nevojën të vishni rroba më të rënda, nxirrni nga dollapi dhe vendosni ata të pinë një erë dhe një diell mëngjesi. Kjo zbut aromën e shkaktuar nga koha kur copat kanë qenë në dollap.

Mos harroni të ndiqni me kujdes udhëzimet në etiketën e rrobave kur lani, mund të mësoni kuptimin e simboleve në etiketa duke duke klikuar këtu.

Njihuni me të renëZbutës i koncentruar i Ypê Essential me trajtim micellar që kujdeset thellësisht për fibrat e rrobave

Shfrytëzojeni mundësinë për të parë reklamën tonë të re për Zbutësin e Koncentruar Essential

Ypê ka disa produkte për t'ju ndihmuar të kujdeseni dhe të ruani rrobat tuaja. Mësoni më shumë rreth produkteve Ypê këtu!

Shiko gjithashtu: Jeta e rritur: a jeni gati? Merrni kuizin tonë!James Jennings
James Jennings
Jeremy Cruz është një autor, ekspert dhe entuziast i njohur i cili ia ka kushtuar karrierën e tij artit të pastrimit. Me një pasion të pamohueshëm për hapësirat pa njolla, Jeremy është bërë një burim i shkëlqyeshëm për këshilla pastrimi, mësime dhe mashtrime të jetës. Nëpërmjet blogut të tij, ai synon të thjeshtojë procesin e pastrimit dhe të fuqizojë individët që t'i transformojnë shtëpitë e tyre në strehë me gaz. Duke u mbështetur nga përvoja dhe njohuritë e tij të gjera, Jeremy ndan këshilla praktike për pastrimin, organizimin dhe krijimin e rutinave efikase të pastrimit. Ekspertiza e tij shtrihet gjithashtu në zgjidhjet e pastrimit miqësore me mjedisin, duke u ofruar lexuesve alternativa të qëndrueshme që i japin përparësi pastërtisë dhe ruajtjes së mjedisit. Krahas artikujve të tij informues, Jeremy ofron përmbajtje tërheqëse që eksploron rëndësinë e mbajtjes së një mjedisi të pastër dhe ndikimin pozitiv që mund të ketë në mirëqenien e përgjithshme. Nëpërmjet rrëfimit të tij të rrëfyer dhe anekdotave të ngjashme, ai lidhet me lexuesit në një nivel personal, duke e bërë pastrimin një përvojë të këndshme dhe shpërblyese. Me një komunitet në rritje të frymëzuar nga njohuritë e tij, Jeremy Cruz vazhdon të jetë një zë i besuar në botën e pastrimit, transformimit të shtëpive dhe jetës, një postim në blog në të njëjtën kohë.