Si të organizoni rripat në mënyrë praktike

Si të organizoni rripat në mënyrë praktike
James Jennings

Doni të mësoni se si të organizoni rripat në mënyrë praktike dhe efikase? Ndiqni këshillat në këtë artikull dhe bëni mirë në organizim!

Në temat e mëposhtme do të shpjegojmë se si t'i mbani rripat tuaj të organizuar në hapësira të ndryshme. Shikoni!

Si të organizoni rripat: hap pas hapi

Rripat mund t'i ruani në mënyra të ndryshme, në varësi të hapësirës që keni në dhomën e gjumit ose dollapin tuaj. Metodat e paraqitura këtu janë të përshtatshme si për rripat për femra ashtu edhe për meshkuj dhe për të gjitha llojet dhe materialet.

Shikoni këshilla se si të organizoni rripat në situata të ndryshme:

Si të organizoni rripat në varëse rrobash

<​​6>
 • Mund të përdorni varëse të veçanta për të ruajtur rripat, të cilët kanë grepa ose shufra për varjen e aksesorëve nga kopsat.
 • Nëse preferoni, mund të përdorni edhe varëse të zakonshme. Rripat mund të varen duke futur grepin mbështetës të varëses në kopsat.
 • Ia vlen të bëni kombinime, duke mbajtur rripin që ju pëlqen të vishni me një pjesë të veçantë të veshjes në të njëjtën varëse rrobash në të cilën është varur kjo veshje.
 • Si të organizoni rripat në grepa

  • Mund të përdorni grepa të fiksuar me ngjitëse dhe t'i ngjitni në mur ose derën e dollapit. Gjithashtu është e mundur të blini mbajtëse grepash të tipit që ngjiten në pjesën e sipërme të një dere, apo edhe grepa të veçanta për t'u varur në shufrën që mbështetvarëse rrobash.
  • Në varësi të madhësisë së grepit, është e mundur të varni më shumë se një rrip për grep.

  Si të organizoni rripat në kuti

  • Kutitë e këpucëve janë një madhësi e mirë për organizimin e rripave.
  • Para se të ruani çdo rrip, rrotullojeni atë në diametrin që i përgjigjet gjerësisë së kutisë, në mënyrë që të vendoset mirë.
  • Pasi të keni rrotulluar rripat, vendosini ato krah për krah në kuti, duke përdorur kriterin e zgjedhjes suaj për të përcaktuar renditjen.
  • Kutia mund të vendoset në një sirtar ose në një raft në dollapin tuaj.

  Si organizimi i rripave në sirtarë

  Kur ruani rripat në sirtarë, këshilla kryesore është të përdorni kosheret, kutitë ose shportat organizuese.

  Në këtë mënyrë, ju parandaloni rripat nga përhapja rreth sirtarit ose zhbërja e tyre gjatë kohës që ruhen.

  Si të organizoni rripat: 5 kritere për ndarjen e aksesorëve

  Çfarëdo metode që përdorni për të ruajtur rripat, mund t'i kategorizoni në bëje më të lehtë kur të duhet të gjesh atë që po kërkon.

  Shiko gjithashtu: Hedhja e vajit të gatimit: dini mënyrën e duhur për ta bërë atë

  Shikoni disa kritere kur organizoni rripat:

  Shiko gjithashtu: Si të thani rrobat në një ditë me shi?

  1. Ndani rripat sipas ngjyrës

  2. Ndani rripat sipas materialit

  3. Ndani rripat sipas stilit

  4. Ndani rripat sipas madhësisë

  5. Ndani rripat sipas llojit të rastit që ju pëlqen t'i vishni

  Tani që keni mësuar se si t'i organizoni rripat, shikoni udhëzuesin tonë të plotë se si organizoni sirtarët .
  James Jennings
  James Jennings
  Jeremy Cruz është një autor, ekspert dhe entuziast i njohur i cili ia ka kushtuar karrierën e tij artit të pastrimit. Me një pasion të pamohueshëm për hapësirat pa njolla, Jeremy është bërë një burim i shkëlqyeshëm për këshilla pastrimi, mësime dhe mashtrime të jetës. Nëpërmjet blogut të tij, ai synon të thjeshtojë procesin e pastrimit dhe të fuqizojë individët që t'i transformojnë shtëpitë e tyre në strehë me gaz. Duke u mbështetur nga përvoja dhe njohuritë e tij të gjera, Jeremy ndan këshilla praktike për pastrimin, organizimin dhe krijimin e rutinave efikase të pastrimit. Ekspertiza e tij shtrihet gjithashtu në zgjidhjet e pastrimit miqësore me mjedisin, duke u ofruar lexuesve alternativa të qëndrueshme që i japin përparësi pastërtisë dhe ruajtjes së mjedisit. Krahas artikujve të tij informues, Jeremy ofron përmbajtje tërheqëse që eksploron rëndësinë e mbajtjes së një mjedisi të pastër dhe ndikimin pozitiv që mund të ketë në mirëqenien e përgjithshme. Nëpërmjet rrëfimit të tij të rrëfyer dhe anekdotave të ngjashme, ai lidhet me lexuesit në një nivel personal, duke e bërë pastrimin një përvojë të këndshme dhe shpërblyese. Me një komunitet në rritje të frymëzuar nga njohuritë e tij, Jeremy Cruz vazhdon të jetë një zë i besuar në botën e pastrimit, transformimit të shtëpive dhe jetës, një postim në blog në të njëjtën kohë.